logo
+420 734 839 966
po – pá 8:00 – 16:00

šablony

Syndrom vyhoření – jak mu předcházet a jak o sebe pečovat (webinář)


Termín

10.12.2024
8:00 - 15:30

Místo

ONLINE - webinář
odkaz bude zaslán přihlášeným 1 den před konáním

Hodinová dotace

8 vyučovacích hodin

Cílová skupina

  • Učitelé MŠ
  • Učitelé 1. stupně ZŠ
  • Učitelé 2. stupně ZŠ
  • Učitelé SŠ
  • Pedagogové volného času
  • Vychovatelé školských zařízení
  • Učitelé ZUŠ a SUŠ
  • Učitelé speciálních škol

1950 Kč / osoba
Přihláška

10.12. 8:00 - 9:30 + 10:00 - 11:30 + 12:00 - 13:30 + 14:00 - 15:30



Obsah

Seminář se zaměřuje na problematiku syndromu vyhoření v pomáhajících profesích jako takových a péčí pracovníků o sebe. Práce s lidmi kladena jedince vysoké nároky a je nutné se zaměřit na salutogenní a patogenní psychohygienické faktory a protektivní aktivity jako prevenci burn-outsyndromu. Obsahem semináře budou praktické podněty a techniky pro předcházení, včasné rozpoznání a diagnostiku vznikajícího syndromu vyhoření, včetně podpůrných opatření v rámci pracovního prostředí i soukromého života. Cílem semináře je naučit účastníky rozpoznat potenciálně rizikové situace a faktory vzniku syndromu, včas je eliminovat a předcházet tak vyhoření. Přínosem semináře je vybavení účastníků technikami předcházení rozvoje syndromu vyhoření, jeho diagnostikou a řešením dalšího negativního vývoje a tím pádem zajištěním profesionálního a kvalitního výkonu profese sociálního pracovníka či pracovníka v sociálních službách.  


Vzdělávací cíle

Účastník semináře se dokáže orientovat v náročných aspektech profese a umí rozpoznat ty, které mohou negativně ovlivňovat jeho výkon práce či přístup k ní v rámci potenciálního vzniku syndromu vyhoření. Dokáže identifikovat rizikové situace a faktory spojené se vznikajícím syndromem vyhoření, případně na ně dokáže adekvátně reagovat prostřednictvím podpůrných aktivit v rámci pracovního i soukromého života. Zná jednotlivé fáze syndromu vyhoření včetně jejich specifik. Seznámí se s některými technikami psychohygieny a péče o sebe při práci v sociální oblasti.  


Lektor

Mgr. et Mgr. et Mgr. Jan Zahradník

Vystudoval psychologii na Univerzitě Palackého v Olomouci a obor pedagogika a sociální pedagogika na Masarykově univerzitě v Brně. Je absolventem Systemického a růstového terapeutického výcviku v modelu Virginie Satirové a Komplexního výcviku v psychoterapii a poradenství zaměřené na řešení.

Více jak 20 let pracuje jako terénní sociální pracovník s rizikovou mládeží, uživateli drog a rodinami s drogovým problémem a lidmi bez domova.

Patnáct let působil ve školství, momentálně je externím vyučujícím na Univerzitě Palackého v Olomouci. Je dlouholetým lektorem seminářů pro pedagogické pracovníky. Je také dlouholetým lektorem seminářů pro sociální pracovníky a pracovníky v sociálních službách.

V rámci terapie a poradenství se zaměřuje na individuální práci s klienty, práci s rizikovými dětmi a mládeží, s rodiči a s rodinami, práci se závislými a klienty s nízkou motivací.

Má soukromou psychologickou praxi, působí jako supervizor v sociálních službách a externě působí jako psycholog pro OSPOD.

Cena

1 950 Kč/osobu (vč. DPH)

Přihláška

Údaje o účastníkovi

Údaje o dalším účastníkovi

ve formátu dd.mm.rrrr (např. 29.02.1975)


Fakturační údaje