Efektivní komunikace
27.11.2024
8:00 - 15:30
ONLINE - webinář
odkaz bude zaslán přihlášeným 1 den před konáním
8 vyučovacích hodin
A2021/1419-SP/PC/PP/VP
- Sociální pracovníci
- Pracovníci v sociálních službách
- Neformální pečovatelé
- Pracovníci na úřadě
- Pracovník v manažerské, řídicí funkci
Pro člověka představuje schopnost komunikovat nástroj, kterým se vzájemně propojuje s dalšími lidmi, předává informace, postoje, emoce. V některých případech je ale komunikace vysilující, nepřináší požadovaný výsledek, místo propojování staví bariéry. Schopnost komunikovat tak, aby byly efektivně využívány všechny složky komunikace a sdělení byla předávána a přijímána bez zkreslení není každému přirozeně vlastní. V kurzu Efektivní komunikace se zaměříme na porozumění komunikačnímu procesu v osobním i pracovním životě. Vysvětlíme si, na jaká úskalí v komunikaci můžeme narazit a ukážeme si chyby, kterých se v komunikaci často dopouštíme. Poznáme jednotlivé komunikačními typy lidí a základní způsoby, jak s nimi komunikovat. Vyzkoušíme prakticky některé komunikační techniky (kladení otázek, aktivní naslouchání, empatickou reakci a poskytování zpětné vazby), které pomáhají snížit zkreslení v komunikaci tak, aby lidé skutečně slyšeli to, co bylo záměrem jim sdělit. Seminář pomůže účastníkům identifikovat silné a slabé stránky vlastní komunikaci a rozvíjet jejich schopnost komunikovat v pracovní i osobní oblasti.
Během semináře účastníci poznají jednotlivé složky komunikace, porozumí komunikačnímu procesu a naučí se rozpoznávat prvky, které komunikaci narušují. Budou mít možnost prakticky procvičit některé komunikační techniky - vstřícné naslouchání a já-sdělení, aktivní naslouchání, poskytování zpětné vazby pozitivní i negativní. Naučí se rozlišovat některé typy otázek a používat je v praxi, poznají, co jim v aktivním naslouchání brání. Dále poznají jednotlivé komunikační typy lidí a způsob, jak s nimi efektivně komunikovat.
Vystudovala sociologii a sociální práci na Masarykově univerzitě v Brně. Působila v Centru pro rodinu a sociální péči v Brně a v současnosti působí jako vedoucí domova Naděje. Založila rodinné centrum a ve své lektorské praxi se věnuje oblasti osobního rozvoje a komunikace, ale také poradenství v oblastech vztahů v rodinách včetně mezigeneračního soužití, výchovy dětí od narození až po dospívání, efektivního rodičovství, prevence patologických jevů v rodinách a dalších.
1 590 Kč/osobu (osvobozeno od DPH)