logo
+420 734 839 966
po – pá 8:00 – 16:00


Emoční inteligence, pozornost a pozorování v sociální praxi


Termín

04.10.2023 - 05.10.2023
12:00 - 15:45

Místo

ONLINE - webinář
odkaz bude zaslán přihlášeným 1 den před konáním

Hodinová dotace

8 vyučovacích hodin

Číslo akreditace

A2021/0578-SP/PC/PP/VP

Cílová skupina

  • Sociální pracovníci
  • Pracovníci v sociálních službách
  • Neformální pečovatelé
  • Pracovníci na úřadě
  • Pracovník v manažerské, řídicí funkci

1590 Kč / osoba
Přihláška

Rozděleno do dvou dnů: 4.10. 12:30 – 14:00 + 14:15 - 15:45, 5.10. 12:30 – 14:00 + 14:15 - 15:45



Obsah

Seminář nahlíží na emoční inteligenci jako na podstatnou pracovní kompetenci sociálních pracovníků a pracovníků v sociálních službách. Navazuje na skutečnost, že právě EI je kvalitativní rovina, díky níž je možné navázat proaktivní komunikaci s klientem vedoucí k žádoucím sociálním změnám. Účastníci jsou seznámeni s rozdíly EI a IQ a se základními principy fungování mozku. Skrze praktické ukázky jim budou přiblíženy pojmy emoce a prožívání, empatie, pozornost a všímavost při práci s klientem. Seznámí se se způsoby, jak zkvalitnit vlastní soustředění a jak je uplatnit v komunikaci s klienty v jejich vlastní praxi.  


Vzdělávací cíle

Účastník získá základní informace o emoční inteligenci a možnostech jejího rozvoje. Hlavní pozornost bude věnována emocím, jejich zvládání, sebemotivaci, vnímavosti a tvorbě mezilidských vztahů. Skrze praktická cvičení se účastník seznámí s pojmy emoční infekce, kognitivní a emocionální empatie, dynamika pozornosti, vnitřní soustředění – vnější soustředění a soustředění na obecnější skutečnosti. Získá nástroje, jak jednat s klientem, který je pro něj obtížný v komunikaci. Prakticky si vyzkouší jak v sociální práci pozorovat a vyhodnocovat emoce.  


Lektor

Bc. Radka Zábojová

Absolventka Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a Institutu mezioborových studií (obor specializace v pedagogice) a Institutu Vzdělávání v artefiletice a ateterapii. Zúčastnila se množství kurzů dalšího vzdělávání, například: výcvik v Otevřeném dialogu (128h), Způsoby jednání a komunikace s osobami s PAS (30h), Alternativní a augmentativní komunikace (46h), Motivace jako prostředek efektivního zapojení do pracovních činností u osob s PAS a další. Mimo jiné působila jako asistentka a arteterapeutka v přímé péči o osoby s mentálním postižením či autismem, vedla arteterapeutické a artekoučinkové konzultační skupiny. Založila Ateliér dušetvorby KVARK pro dospělé v následné psychiatrické a terapeutické péči. Pracuje s oblastí emoční inteligence, příležitostně vede sebezkušenostní a relaxační semináře rozvoje spontánního kreslení, věnuje se vlastní výtvarné tvorbě i příležitostné výstavní činnosti.

Cena

1 590 Kč/osobu (osvobozeno od DPH)

Přihláška

PŘIHLAŠOVÁNÍ UZAVŘENO