Úvod do problematiky duševního onemocnění
13.12.2024
8:00 - 15:00
ONLINE - webinář
odkaz bude zaslán přihlášeným 1 den před konáním
8 vyučovacích hodin
A2024/0146-SP/PC/PP/VP
- Sociální pracovníci
- Pracovníci v sociálních službách
- Neformální pečovatelé
- Pracovník v manažerské, řídicí funkci
Vzdělávací program se zaměřuje na rozšíření vědomostí o problematice duševních onemocnění, nastiňuje základy komunikace s lidmi s duševním onemocněním, zabývá se aktuálním trendem v této oblasti – zotavení a podává aktuální informace o dění okolo reformy psychiatrické péče. V rámci časové dotace nelze probrat detailně všechna duševní onemocnění, ale probírají se nejčastější skupiny duševního onemocnění, především z kategorie SMI (Severe mental illness). Komunikace s lidmi s duševním onemocněním dává prostor pro praktický nácvik dobré praxe a odhalení ne tak dobré praxe. Obsaženo bude: - Základní informace o nejčastějších skupinách duševního onemocnění - Základy komunikace s osobami s duševním onemocněním - Zotavení osob s duševním onemocněním - Reforma psychiatrické péče v ČR
Absolvent vzdělávací akce by měl získat dostatečné informace o nejčastějších skupinách duševního onemocnění, jejich pozitivních projevech a specifika komunikace s lidmi s daným onemocněním. Absolvent získá i znalosti z teorie zotavení a může lidi s duševním onemocněním provázet fázemi zotavení.
Absolventka UP Olomouc v oborech Psychologie a Speciální pedagogika. Působila jako osobní asistentka v Domově pro osoby se zdravotním postižením v Kroměříži, sociální pracovník a speciální pedagog v Sdružení Piafa a v současnosti působí v Národním ústavu duševního zdraví. Absolvovala řadu kurzů a výcviků (např.: Expresivní přístupy při práci se skupinou, Dramaterapeutické přístupy k lidem s postižením, Aplikovaná hudební výchova, Trénink lokálních spolupracovníků v oblasti komunikace destigmatizačních aktivit ve prospěch lidí s duševním onemocněním, atd.).
1 590 Kč/osobu (osvobozeno od DPH)