logo
+420 734 839 966
po – pá 8:00 – 16:00


Základy supervize a práce s reflexí v sociálních službách


Termín

25.11.2024
8:00 - 15:15

Místo

ONLINE - webinář
odkaz bude zaslán přihlášeným 1 den před konáním

Hodinová dotace

8 vyučovacích hodin

Číslo akreditace

A2023/0311-SP/PC/VP

Cílová skupina

  • Sociální pracovníci
  • Pracovníci v sociálních službách
  • Pracovník v manažerské, řídicí funkci

1590 Kč / osoba
Přihláška

Obsah

Ve vzdělávacím programu Základy supervize a práce s reflexí v sociálních službách bude vyspecifikován i prakticky vyzkoušen přínos supervize i práce s reflexí a zpětnou vazbou. Bude poukázáno na přínosy pro pracovníka i klienta (přínos, který z toho má klient je dán tím, že pracovník díky zlepšené sebereflexi dokáže nabídnout kvalitnější podporu klientovi). V kurzu budou probrány typy a druhy supervizí. Pomocí přednášky i brainstormingu bude poukázáno na rozdíly v direktivním - mocenském přístupu ke klientům a v podpůrném přístupu, dále možnostem nastavení efektivních hranic mezi klientem a pracovníkem, podporujícím zplnomocňování klienta (ale i pracovníků samých) k řešení svých potřeb. V kurzu bude prakticky trénována schopnost dávat reflexe a přijímat zpětnou vazbu.


Vzdělávací cíle

Absolvent kurzu Úvod k supervizi se bude orientovat v přínosech supervize. Pozná, kdy je supervize užitečná, například pokud se nachází v určité fázi syndromu vyhoření. Díky testům bude vědět, zda je ohrožen a jak si může pomoct. Seznámí se s rozdíly v skupinové a týmové supervizi, s empatickým přístupem a bezpečím, které jsou předpokladem pro řešení jakékoli problémové situace ve službě. Absolvent bude lépe chápat, jak je důležité mít dobře nastavené hranice mezi sebou a klientem, jak je důležité nehodnotit ale dávat zpětnou vazbu, která pomáhá sebereflexi. Absolvent kurzu se bude orientovat v možnostech případové supervize a díky modelovým kazuistikám a vlastnímu zážitku ze supervize pozná důležitost řešení případových supervizí/porad vlastních klientů pro zvýšení kvality práce.


Lektor

PhDr. Markéta Vaculová, MBA.

Od roku 2002 působí v sociálních službách, předtím v letech 1996 - 2000 pracovala v Psychiatrické léčebně Kroměříž. V sociálních službách vystřídala pracovní pozice vedoucí sociálně zdravotního oddělení v DOZP, terénní sociální pracovnice v SAS, vyučující na VŠ, aktivizační pracovnice v DS, všeobecná sestra v DZR, sociální pracovnice v SR, vedoucí pečovatelské služby a odborný metodický pracovník a supervizor pro standardizaci strategie podpory osob s atypickým chováním v rámci projektu Most do dobré praxe. Naposledy působila jako Odborný specialista v projektu "Podporujeme hrdinství, které není vidět" jako vedoucí týmu provázejících pracovníků v podpoře domácí péče.

V současné době působí M. Vaculová především jako konzultant a supervizor, příležitostně také jako mediátor a krizový intervent, pravidelně spolupracuje s MPSV na různých projektech.

Cena

1 590 Kč/osobu (osvobozeno od DPH)

Přihláška

Údaje o účastníkovi

Údaje o dalším účastníkovi

ve formátu dd.mm.rrrr (např. 29.02.1975)


Fakturační údaje