logo
+420 734 839 966
po – pá 8:00 – 16:00


Nezbytnost životních krizí jako součást práce v pomáhajících profesích aneb Jak tvoříme štěstí


Termín

21.01.2025
8:00 - 15:30

Místo

ONLINE - webinář
odkaz bude zaslán přihlášeným 1 den před konáním

Hodinová dotace

8 vyučovacích hodin

Číslo akreditace

A2021/1151-SP/PC/PP

Cílová skupina

  • Sociální pracovníci
  • Pracovníci v sociálních službách
  • Neformální pečovatelé

1590 Kč / osoba
Přihláška

21.1. 8:00 - 9:30 + 10:00 - 11:30 + 12:00 - 13:30 + 14:00 - 15:30



Obsah

Součástí sociální práce je pravidelná zpětná vazba, jak ke klientům, tak ke kolegům či sobě samému. Jednou z příčin životní nepohody klienta může být také nepříznivé sociální resp. vztahové prostředí, nepodporující rodinné vzorce, nepřijetí či neporozumění životní situaci. V semináři si rozšíříme povědomí o tom, jak rodině, pečujícím či klientovi pomoci rozšířit úhel pohledu na jeho životní situaci. Seminář nabídne bližší pohled na výzkumy v oblasti vztahové vazby, jejího vzniku a podob, výzkumy z oblasti mozku a vědomí, spojíme pohled na biologické a psychologické v nás. Budeme se věnovat tématu různosti vnímání spirituálních potřeb, souvislostem s pocity životního naplnění a osobního štěstí, podíváme se, jak životními postoji a přesvědčeními utváříme životní příběh.

 

Probíraná témata:

- Resilience, stresory, salutory

- Životní styl x hlubiny ontologické nouze. Kalokagathia

- Tři regulační patra: nevědomí, podvědomí, uvědomění

- Bio - psycho - socio - spirituální model. Úvod do problematiky vztahové vazby

- Spiritualita, její vliv na celoživotní prožívání osobního příběhu

- Komunikační cvičení.


Vzdělávací cíle

Absolvent získá základní znalost o bio - psycho - sociálně - spirituálním modelu přístupu ke zdraví s důrazem na duševní zdraví. Získá vědomosti o parametrech vztahujícím se k pocitům naplnění, životní spokojenosti a štěstí, které umožňují získání náhledu na vlastní životní situaci. Účastník získá vědomosti o vzniku a souvislostech práce se vztahovými vazbami, o výsledcích výzkumů z oblasti duševního zdraví (zejména z období pandemie). Součástí semináře je vzájemná rozprava na téma  Životní události a psychosociální stresory. Účastník má možnost nahlédnout na své životní ose vlastní životní krize a zvědomit si zdroje, které mu umožnily situaci zvládnout, má příležitost podpořit osobní integritu a rozšířit tak své pracovní kompetence,  snížit stresovou zátěž vzniklou v práci s klienty, uvědomit si zisky z vlastních životních krizí a otevřít se tak vnímavosti k příběhům klientů.


Lektor

Bc. Radka Zábojová

Absolventka Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a Institutu mezioborových studií (obor specializace v pedagogice) a Institutu Vzdělávání v artefiletice a ateterapii. Zúčastnila se množství kurzů dalšího vzdělávání, například: výcvik v Otevřeném dialogu (128h), Způsoby jednání a komunikace s osobami s PAS (30h), Alternativní a augmentativní komunikace (46h), Motivace jako prostředek efektivního zapojení do pracovních činností u osob s PAS a další. Mimo jiné působila jako asistentka a arteterapeutka v přímé péči o osoby s mentálním postižením či autismem, vedla arteterapeutické a artekoučinkové konzultační skupiny. Založila Ateliér dušetvorby KVARK pro dospělé v následné psychiatrické a terapeutické péči. Pracuje s oblastí emoční inteligence, příležitostně vede sebezkušenostní a relaxační semináře rozvoje spontánního kreslení, věnuje se vlastní výtvarné tvorbě i příležitostné výstavní činnosti.

Cena

1 590 Kč/osobu (osvobozeno od DPH)

Přihláška

Údaje o účastníkovi

Údaje o dalším účastníkovi

ve formátu dd.mm.rrrr (např. 29.02.1975)


Fakturační údaje